Tomáš Toman

Křest almanachu „… a pouze kapek pár“ nakladatelství Alfa-Omega

a pouze kapek pár, almanach Alfa-Omega

Z celého moře krásy pít
má prahla duše lačná,
a pouze kapek pár jsem chyt,
jak táhla mračna.
(Jaroslav Vrchlický)

V sobotu 11. listopadu 2017 se v Čestlické restauraci v Čestlicích u Prahy konal křest almanachu „… a pouze kapek pár“. Nakladatelství Alfa-Omega v něm představuje svých 35 současných autorů a autorek. Je pro mě velkou ctí, že do této skupiny mohu patřit. Každému z nás je v almanachu věnována jedna dvojstrana s ukázkami z tvorby, bibliografií a stručnými životopisnými údaji. Na své si přijdou jak milovníci poezie, tak fanoušci rozličných prozaických žánrů. Nechybí ani poutavé ilustrace a fotografie. Almanach je možné zakoupit v internetovém obchodu nakladatelství Alfa-Omega. Pro fajnšmekry je k dispozici i limitovaná edice s vlastnoručními podpisy většiny autorů. Podepsaných výtisků je jen dvacet, takže pokud byste o takový raritní kousek měli zájem, nedoporučuji dlouho váhat… :-)

Po slavnostním křtu a přípitku, kterého se ujala majitelka nakladatelství, paní PhDr. Věra Martinková, CSc., následovalo autorské čtení. Každý zúčastněný autor přednesl krátkou ochutnávku ze svojí tvorby. Byl to opravdu pestrý a obohacující literární zážitek. Celému nakladatelství Alfa-Omega a všem jeho přátelům tímto děkuji za perfektně zorganizovanou akci a příjemně strávený den!

Na závěr ještě jedna dobrá zpráva pro příznivce mého literárního snažení. Během sobotního setkání jsem se závazně přihlásil o místo v edičním plánu na rok 2018. Jestli máte rádi Krkonoše a romantické příběhy inspirované skutečnými historickými událostmi, pak se máte na co těšit! O další podrobnosti se s vámi budu průběžně dělit na těchto stránkách.

Tomáš Toman

Důkaz, že naše podpisy v almanachu jsou opravdu naše… :-)

Další články
Tomáš Toman - Anděl

Anděl letí do světa!

Milé čtenářky, milí čtenáři, v těchto dnech se rozlétají do světa první výtisky knihy Anděl. Za to, že knížka přišla na svět v již tak brzkém termínu, vděčím vzorné práci nakladatelství ALFA-OMEGA. V první řadě bych chtěl poděkovat paní PhDr….
Pokračování

Nahoru