Tomáš Toman

Představení Rychlosti osudu

Novelu Rychlost osudu jsem napsal v létě roku 2011. Oficiálního vydání se knížka dočká v letošním roce (datum vydání včas oznámím na tomto webu). Novelu vydá nakladatelství Alfa-Omega.

Ne náhodou se děj odehrává ve fiktivním prostředí Mistrovství světa silničních motocyklů v závodech na přírodních okruzích. Sám totiž tak trochu fušuji do motorsportu – účastním se nejrůznějších závodů historických motocyklů a zajímám se o dění ve světovém motorsportu. Tato má záliba mě inspirovala při vymýšlení osnovy novely. Pokud Vám nic neříkají pojmy jako Isle of Man Tourist Trophy nebo našich hořických 300 zatáček Gustava Havla, nevěště hlavu – nejen závoděním živ je člověk, což platí i pro hrdiny Rychlosti osudu. :-)

Na co se můžete těšit v Rychlosti osudu?
Tým McGreen Motorsport, nejúspěšnější motocyklová stáj v Mistrovství světa v závodech na přírodních okruzích, se právě připravuje na start nové sezony. Nad legendární sestavou z Irska ale tentokrát visí několik otazníků. Její první jezdec Jim Bold, pětinásobný světový šampion, v loňském roce utrpěl zlomeninu nohy, když jej v souboji o mistrovský titul během jednoho ze závodů úmyslně poslal k zemi jeho krajan a úhlavní rival, všehoschopný Chuck Hunter. Druhým reprezentantem týmu McGreen Motorsport se navíc stává mladý a nezkušený Peter Force.
Dokáže slavná stáj i letos navázat na předchozí úspěchy? Odhodlání Jima Bolda je větší než kdy dřív… Nepokusí se proradný Chuck Hunter znovu o vyřazení svého největšího soka? Nebo snad někdo jiný? A jak se bude vyvíjet Jimův vztah s přítelkyní, půvabnou divadelní herečkou Alicí?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to pták? Je to letadlo? Nikoli, je to Jim Bold!

Další články
studio Soundevice

Nové album „O duších a lidech“

Se začátkem roku 2024 jsme s kytaristou a producentem Janem „JdG“ Sládkem začali pracovat na mém druhém studiovém albu „O duších a lidech“. Album bude obsahovat celkem 10 písní, v nichž budou ožívat česko-německé příběhy ze zapadlých koutů Krkonoš. V…
Pokračování

Nahoru