Tomáš Toman

Rychlost osudu

Tým McGreen Motorsport, nejúspěšnější motocyklová stáj v Mistrovství světa v závodech na přírodních okruzích, se právě připravuje na start nové sezony. Nad legendární sestavou z Irska ale tentokrát visí několik otazníků. Její první jezdec Jim Bold, pětinásobný světový šampion, v loňském roce utrpěl zlomeninu nohy, když jej v souboji o mistrovský titul během jednoho ze závodů úmyslně poslal k zemi jeho krajan a úhlavní rival, všehoschopný Chuck Hunter. Druhým reprezentantem týmu McGreen Motorsport se navíc stává mladý a nezkušený Peter Force.

Dokáže slavná stáj i letos navázat na předchozí úspěchy? Odhodlání Jima Bolda je větší než kdy dřív… Nepokusí se proradný Chuck Hunter znovu o vyřazení svého největšího soka? Nebo snad někdo jiný? A jak se bude vyvíjet Jimův vztah s přítelkyní, půvabnou divadelní herečkou Alicí?

Novela Rychlost osudu je mojí prvotinou v oblasti literární tvorby. Děj příběhu je zasazen do fiktivního prostředí Mistrovství světa silničních motocyklů v závodech na přírodních okruzích. Oblast motoristického sportu je mi velmi blízká, neboť se sám aktivně účastním závodů historických motocyklů. Pokud Vám ale zrovna nevoní odér spáleného vysokooktanového benzinu a při poslechu zvuku vytočeného závodního motoru se Vám divoce nerozbuší srdce, nevěště hlavu – nejen závoděním živ je člověk, což platí i pro hrdiny Rychlosti osudu. :-)

Charakteristika

Formát: kniha s poloměkkou vazbou, lepená v hřbetu, formát A5
Počet stran: 100
Vydalo: nakladatelství ALFA-OMEGA
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7389-115-2

KOUPIT KNIHU

Další články
Tomáš Toman - Přísahej

Přísahej

Roman a Kristýna. On je svérázný vesnický samorost, ona vzorná studentka z prominentní rodiny. Jejich cesty se střetnou, když Kristýna nastoupí na brigádu na polesí, kde Roman pracuje jako traktorista. Sympatický pohodář Roman Kristýně hned padne do oka, což se…
Pokračování

Tomáš Toman - Anděl

Anděl

Josef Svoboda neměl během dospívání na růžích ustláno. Po smrti rodičů vyrůstal v dětském domově. V devatenácti letech udělal chybu, za niž draze zaplatil. Po bezmála třech letech strávených ve vězení Josef přichází do malé krkonošské obce Horní Maršov. Snaží…
Pokračování

Tomáš Toman - Někdy příště - komplet

Někdy příště – komplet

Kompletní, aktualizované vydání trilogie Někdy příště – příběhu o úspěchu a tragédii, zoufalství a naději, víře a odpuštění (obsahuje všechny tři díly: Někdy příště + Dům slunce + Poslední dar). Tom Kendall odjakživa toužil po úspěšné firmě a šťastné rodině….
Pokračování

Nahoru