Rychlost osudu

Tým McGreen Motorsport, nejúspěšnější motocyklová stáj v Mistrovství světa v závodech na přírodních okruzích, se právě připravuje na start nové sezony. Nad legendární sestavou z Irska ale tentokrát visí několik otazníků. Její první jezdec Jim Bold, pětinásobný světový šampion, v loňském roce utrpěl zlomeninu nohy, když jej v souboji o mistrovský titul během jednoho ze závodů úmyslně poslal k zemi jeho krajan a úhlavní rival, všehoschopný Chuck Hunter. Druhým reprezentantem týmu McGreen Motorsport se navíc stává mladý a nezkušený Peter Force.

Dokáže slavná stáj i letos navázat na předchozí úspěchy? Odhodlání Jima Bolda je větší než kdy dřív… Nepokusí se proradný Chuck Hunter znovu o vyřazení svého největšího soka? Nebo snad někdo jiný? A jak se bude vyvíjet Jimův vztah s přítelkyní, půvabnou divadelní herečkou Alicí?

Novela Rychlost osudu je mojí prvotinou v oblasti literární tvorby. Děj příběhu je zasazen do fiktivního prostředí Mistrovství světa silničních motocyklů v závodech na přírodních okruzích. Oblast motoristického sportu je mi velmi blízká, neboť se sám aktivně účastním závodů historických motocyklů. Pokud Vám ale zrovna nevoní odér spáleného vysokooktanového benzinu a při poslechu zvuku vytočeného závodního motoru se Vám divoce nerozbuší srdce, nevěště hlavu – nejen závoděním živ je člověk, což platí i pro hrdiny Rychlosti osudu. :-)

Charakteristika

Formát: kniha s poloměkkou vazbou, lepená v hřbetu, formát A5
Počet stran: 100
Vydalo: nakladatelství ALFA-OMEGA
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-7389-115-2