Příběh dnešní noci

21. září 2011 se po více než dvou měsících práce konečně dočkalo vydání moje debutové album Příběh dnešní noci. Jedná se o ryze sólový a nekomerční projekt, neboť album obsahuje 14 autorských písní a většinu prací od nahrávání až po grafický design obalu a bookletu jsem si obstarával výhradně já sám. Písně z alba vznikaly postupně v rozmezí let 2007 až 2011.

Těžko říct, kam album Příběh dnešní noci zařadit. Sám jej nazývám jako „zhudebněnou básnickou sbírku“. Cílem mojí práce bylo dokázat, že i v dnešní době stahování hudby z internetu má smysl natáčet klasická hudební alba. Jednotlivé písně tvoří onen Příběh dnešní noci, který je zároveň vyprávěn v 32stránkovém bookletu s texty. Každý text je navíc doplněn o uměleckou fotografii, ve které lze hledat různé skryté symboly související s danou písní.

V žádném případě nebylo mým cílem natočit album se složitým aranžmá nástrojů, neboť podstata mých písní spočívá v jejich textech. Ve většině skladeb je hlavním doprovodným nástrojem akustická kytara, kterou doplňují elektrická kytara, nejrůznější perkusní nástroje, piano a občas i zvuky přírody. A taky můj hlas…

Ukázky písní z alba Příběh dnešní noci

Šípková Růženka

Sbohem

Ledová víla

Ukázky z bookletu alba Příběh dnešní noci