Tomáš Toman

O duších a lidech

Tomáš Toman – O duších a lidech

Na druhém studiovém albu písničkáře Tomáše Tomana ožívají česko-německé příběhy ze zapadlých koutů Krkonoš. Jednotlivé písně líčí osudy vysídlených obcí na Trutnovsku a jejich obyvatel – od pradávných prospektorů přes generace horských hospodářů až po nové osadníky po roce 1945. Ve třech lidových písních z Krkonoš – jedné české, jedné německé a jedné česko-německé – promlouvají ti, jejichž dny jsou nenávratně pryč, přesto se jejich svědectví zdá být tak povědomé. Je to album o kráse i drsnosti života v Sudetech, o lásce i nenávisti, o válkách i smíření, o dávno zmizelých horalech i o nás… o duších a lidech.

Album bylo natočeno ve studiu Soundevice mistrem zvuku Adamem Pakostou a v Létajícím studiu Jana „JdG“ Sládka, který desku produkoval, aranžoval a nahrál některé kytarové party. O zvukovou pestrost nahrávky se postarala řada vynikajících hostů: kytarista dua Hmlisto Ján Kicko, zpěvačka Géraldine Schnyder, hráč na Hammondovy varhany Jan Kořínek, houslista Adam Pakosta a violoncellistka Misha Ryzak.

Nedílnou součástí alba je výpravný booklet s příběhy písní a autentickými, dosud nikde nepublikovanými historickými fotografiemi Krkonoš z osobního archivu Tomáše Tomana.

Tracklist

1. Glasendorf
2. O duších a lidech
3. Pláč
4. Marie
5. Karhan
6. České hory, naše hory
7. Má zlatá Andulko
8. Riesengebirglers Heimatlied
9. Snad se nezlobíte
10. Neznámá ze Sudet

Objednávka

Pokud byste o CD měli zájem, napište mi prosím na e-mail objednavky@tomastoman.com a já Vám jej zašlu na dobírku. Cena CD je 150 Kč + dopravné. Album si taktéž můžete koupit na některém z mých koncertů.

V digitální podobě je album k zakoupení na Bandcampu.

Album je k dispozici také na Spotify, Apple Music, YouTube Music a dalších streamovacích platformách.

Nahoru