Tomáš Toman

spisovatel, křesťan, člověk…

Literární tvorba

Už jako malý kluk jsem popsal spousty sešitů vlastními vymyšlenými příběhy nejrůznějšího zaměření a žánrů. Některá dílka jsem dokonce i ilustroval. Nejspíš bych své první literární pokusy ještě dohledal pod silnými vrstvami prachu někde na půdě...
První dílo, které jsem se odvážil nabídnout světu, vzniklo v létě roku 2011, krátce po dokončení mých studií. Jednalo se o novelu z prostředí motocyklových závodů na přírodních okruzích, kterou jsem nazval „Rychlost osudu“. Spíš jen tak pro zajímavost jsem svoji prvotinu nabídl několika nakladatelstvím. Velmi mile mě překvapilo, když o vydání knížky projevilo zájem nakladatelství Alfa-Omega. S nakladatelstvím jsem uzavřel smlouvu a novela Rychlost osudu vyšla na podzim roku 2013. V roce 2014 pak u stejného nakladatelství vyšlo její volné pokračování s názvem „Cesta mezi světy“. Na podzim roku 2015 se dočkal vydání román „Borovice“, což je první ne-motoristická kniha, kterou jsem napsal na přelomu let 2013 a 2014.
Na sklonku roku 2014 jsem začal pracovat na nové knižní sérii „Někdy příště“. Její první díl, román „Někdy příště“, vyšel v červnu 2015 u nakladatelství Nová Forma. Druhý díl této série s názvem „Dům slunce“ spatřil světlo světa v prosinci téhož roku. Trilogii Někdy příště uzavřel v květnu 2016 román „Poslední dar“. O několik měsíců později jsem se rozhodl k celé sérii vrátit a připravit jednosvazkové, aktualizované vydání „Někdy příště - komplet“.

Články z rubriky Literatura