Tomáš Toman

Album „Na cestách“ je na cestě!

Když mě v létě roku 2019 právě na tomto místě zcela náhle a nečekaně přepadla hudební múza a po bezmála šesti letech, kdy létala někde jinde, než jsem se zrovna vyskytoval, mi opět nadělila nápad na písničku, vůbec bych si v tu chvíli netroufal pomýšlet, že stojím na začátku cesty, která povede až k natočení studiového alba. Přízni hudebních múz jsem se těšil i v nadcházejících dvou letech. O tom, že bych se pokusil dát dohromady desku, jsem poprvé začal vážně uvažovat loni v létě, kdy se mi v šuplíku nahromadilo dostatečné množství hudebního materiálu. Měl jsem nějakou přibližnou představu, jak by album mohlo vypadat, nicméně výsledek, který zanedlouho spatří světlo světa, dalece překonal všechna má očekávání. Největší zásluhu na tom má Jan „JdG“ Sládek, který na desce odvedl pořádný kus fantastické práce – od produkce přes aranžmá a nahrání (nejen) kytarových partů až po mix a mastering. Od našeho prvního setkání mi bylo jasné, že spolupráce s Honzou bude báječná – po hudební i lidské stránce. A taky že byla. Když jsem od něj obdržel první návrhy aranží, nevycházel jsem z úžasu nad tím, jak perfektně dokázal vystihnout atmosféru a náladu jednotlivých písní. Bez něj by ta deska nikdy nebyla taková, jaká je. Doufám, že jsem jeho snažení příliš nezkazil svým hudebním diletantstvím… Taktéž moc děkuji Honzově rodině za poskytnutí noclehu během mých pražských pobytů.

Mé velké a upřímné díky patří i Adamu Pakostovi, který ve studiu Soundevice precizně nahrál moje neumělé pokusy o zpěv a hru na kytaru. Jakožto člověk, který nikdy předtím nebyl v žádném nahrávacím studiu, jsem si připadal asi jako Malý princ, který přistál na nějaké nové planetě, kde se zázraky dějí na počkání a nemožné do druhého dne (a kde vaří znamenitou kávu!). Až je mi líto, že jsme ve studiu strávili jenom dva dny, protože nahrávání s Adamem a Honzou pro mě bylo učiněnou radostí. Obrovsky si této spolupráce vážím a vždy na ni budu rád vzpomínat!

Moc děkuji i mým rodičům za všechnu pomoc, jíž se mi od nich dostalo, jakož i všem, kdo mě na cestě k této desce jakkoli podpořili (třeba „jen“ tím, že si trpělivě vyslechli mé žvanění o hudebních nápadech a tvářili se, že je to zajímá ;)).

Album oficiálně vypustíme do světa 7. listopadu na koncertu v AC klubu v Hradci Králové ve vynikající společnosti pánů písničkářů Petra Linharta, Petita a Inženýra Vladimíra. Budu moc rád, když se tam potkám i s vámi, protože bez vás by nemělo smysl vydávat nějaké desky!

Písničkáři v AC klubu

Další články
Pink Whale 25. 5.

25. 5. 2024 v Bratislavě

V sobotu 25. května mě čeká můj úplně první zahraniční koncert, a to na krásném modrém Dunaji na lodi Pink Whale v Bratislavě. Opět zahrajeme v česko-slovenském duu s kytaristou Jánem Kickem, který se v průběhu večera objeví na pódiu…
Pokračování

Soulkostel 24. 5. 2024

24. 5. 2024 v Soulkostele ve Vernéřovicích

V pátek 24. května od 19:00 budu mít tu čest vystoupit v legendárním Soulkostele ve Vernéřovicích u Broumova ve vynikající společnosti landscape-folkového písničkáře Petra Linharta, postfolkového dua Hmlisto a amerického zpěváka a skladatele Patricka Keenana a jeho projektu The Winter…
Pokračování

Nahoru